kvítek   Novodobá historie až do součastnosti,    kvítek
zpracoval Jaroslav Blažek.

Skok na rok: | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 |

2005

Vystoupení Studené, prosinec.  foto ->
Naše první veřejné vystoupení po znovuobnovení souboru.Tancovali jsme na Podskaláku při setkání důchodců.Tréma byla hrozná ale zvládli jsme to.Prim hrál samozřejmě Láďa Beneš - je to jeho domácí scéna.Od aut do hospody se v holínkách výborně klouzalo - námraza byla jako sklo.Zpět to už bylo lepší - byli jsme vláčnější a pružnější.
Zúčastnili se: Svobodovi, Benešovi, Blažkovi, Dolečkovi, Doležalovi, Filipovi, Hrdinovi, Filipovi II.

Vinobraní, září.   foto ->
Náš první společný výlet. Mnoho z nás prvně navštívilo vinařskou Moravu. Prošli jsme si Znojmo při slavnostech vinobraní. Takřka v každém stánku měli dobrý burčák. Prošli jsme si podzemí města a potom zamířili do sklípku. Po ochutnávce jsme pro změnu dále pokračovali v pití burčáku. Vinař p.Fišer nachystal soutěž v práci s koštýřem. Nejlepší plíce prokázala Verča Doležalová. Honza Zástěra nám zahrál na harmoniku - moc pěkný večer! Autobus nás v pořádku dovezl v noci domů.
Zúčastnili se: Zástěrovi, Blažkovi, Hrdinovi, Benešovi, Balášovi, Filipovi, Fadrní, Svobodovi, Tejklovi, Doležalovi.

2006

Poprvé v Benátkách, květen.   foto ->
Do vesnice za Litomyšlí jsme byli pozváni na tradiční vyvádění děvčat z domů. Při příjezdu do vsi pršelo, ale než jsme vypili tradiční štamprli tak začalo svítit slunce.V průvodu šly maškary a několik koňských spřežení. Cestou nás škádlily "Cikánky"se svými dětičkami a kradenými slepicemi. Akce byla vyvedená i přesto, že tradice velí v každém stavení nalít kořaličku. Došli jsme a také odtancovali!
Zúčastnili se: Dolečkovi, Maříkovi, Fadrní, Blažkovi, Hrdinovi, Svobodovi, Filipovi, Balášovi.

Vystoupení v Lichkově, řijen.   foto ->
Před vystoupením v Lichkově jsme moc netrénovali. Vynahradili jsme si to ovšem na místě. Při čekání na tanec jsme byli požádáni abychom zatancovali "melouchem" na oslavě 70. narozenin místního občana v sousední restauraci.Ještě nikdy jsme netančili dvě kolony a každá v jiné místnosti.Na klouzající podlahu téměř doplatil Mirek - ovšem pád vybral bravurně.Samotné vystoupení na sále už byla hračka.
Zúčastnili se: Balášovi, Fadrní, Hrdinovi, Filipovi, Blažkovi, Dolečkovi, Maříkovi, Benešovi.

Sklípek, říjen.   foto ->
Opět jsme vyrazili do Šandorfu na vínko. Tentokrát po vlastní ose a s ubytováním. Byli jsme v jiném sklípku ve stejné uličce. Opět jsme popili a zazpívali si. Neplánovaně se k nám přidal pár z Prahy, který byl překvapený, jak mezi nás zapadli. Novinkou byla noční produkce Besedy přímo ve sklípku. Tady také vznikla tradice půlnočního zpěvu kánonu Červenáá séé line záářéé… Přespali jsme a z důvodu přebytečných promilí jsme se prošli po Znojmě. Navštívili jsme také velkosklad vína firmy Znovín v místním klášteře. Byli jsme také na vřesovišti poblíž Znojma - chráněné krajinné oblasti. Několikrát jsme potkali Michala Wievegha - asi tu mají opravdu dobré víno.
Zúčastnilise: Benešovi, Blažkovi, Hrdinovi, Dolečkovi, Filipovi, Svoboda L.

2007

Benátky, duben.   foto ->
Tentokrát bylo krásně po celou akci. Na abstinenci při pochodu obcí jsme již rezignovali. Opět vydařená akce.
Zúčastnili se: Fadrní, Hrdinovi, Filipovi, Blažkovi, Balášovi, Dolečkovi, Benešovi, Maříkovi.

Výlet Nové Hrady, září.   foto ->
Na tomto výletu - nevýletu jsme chtěli navštívit s Benátčany přírodní oblast Toulovcovy Maštale. Nálada vynikající, počasí zpočátku ucházející… Vyšli jsme po lesní stezce idylickou přírodou. Po zhruba půlhodince začalo pršet - vlastně nepršelo ale někdo na nás lil shora konve vody.Po úprku do aut nás jako alternativa napadla návštěva zámku Nové Hrady. Po prohlídce jsme v zámecké restauraci poobědvali a zhodnotili, že na tu bídu to byl ještě pěkný výlet.Na závěr opět zářilo slunce.
Zúčastnili se: Benešovi, Filipovi II, Blažkovi, Filipovi, Hrdinovi.

Dožínky Bělá pod Pradědem, září.  foto ->
Navázali jsme na tradici účasti na dožínkových slavnostech. Spojili jsme síly se souborem z Lukavice a utvořili mohutné folklorní těleso. Déšť před kterým v mediích varovali naštěstí nepřišel a tak jsme mohli projít celou ves průvodem a zatančit na slavnosti. Zúčastnili jsme se soutěží - v dojení, v pití mléka(!!!) na čas a dalších. Domů se ještě nikomu nechtělo a tak jsme popili ještě v hospůdce v Lázních Lipové. V autobusu se zpívalo a všichni jsme se ještě stavili na poslední pivko U Novotnů.
Zúčastnili se: Balášovi, Maříkovi, Hrdinovi, Benešovi, Doležalovi, Blažkovi, Filipovi, Fadrní.

Sklípek, říjen.   foto ->
Opět jsme vyrazili do sklípku.Teď už jako ostřílení vinaři do sklepa p.Pavlika. Drobnosti jako uzeninu, sýr a podobné pochutiny jsme zapomněli doma. Naštěstí stačilo zajít k sousedům a bylo všechno. Soused za námi postupně přicházel s košty různých destilátků - na závěr s feferonkovou kořalkou. Měli jsme samozřejmě s sebou kytary. Besedu jsme po půlnoci tančili před sklípkem již značně společensky znaveni.Obětí démona se stal tentokrát chudák Karel. Druhý den jsme navštívili muzeum vína ve Znojmě.
Zúčastnili se: Dolečkovi, Benešovi, Blažkovi, Hrdinovi, Svobodovi, Filipovi, Urbanovi, Balášovi.

Divadlo, listopad.  foto ->
Za naše vystoupení v Benátkách se nám Benátčani revanšovali divadlem pro děti.Jejich soubor uspořádal představení na malém sále U Novotnů. Naše pořadatelská služba fungovala na sto procent. Po závěrečném aplausu jsme s divadelníky poseděli u pivka.
Zúčastnili se: Hrdinovi, Blažkovi a další.

Hospoda u Novotnů, prosinec.   foto ->
Nejen vystoupeními je Beseda živa.Čas od času se scházíme ať už u opékačky nebo v hospůdce. Naší základnou je Hostinec u Novotnů. Pro názornost umísťuji fotky z jedné akce - neakce.
Této akce se zúčastnili: Benešovi, Hrdinovi, Zástěrovi, Blažkovi, Balášovi, Filipovi, Maříkovi.

2008

Setkání besedníků, leden.   foto ->
Rozhodli jsme se, že náš současný soubor uspořádá posezení pro všechny současné, budoucí ale hlavně bývalé tanečníky mistrovického souboru. Účast byla překvapivě hojná! Až jsme se divili, kolik lidí kdy besedu tancovalo. Myslíme si, že na této akci vznikla myšlenka obnovit jednu pamětnickou kolonu - začali s námi znovu tančit Balášovi, Chejnovští, Jirka Fajt, Maruška zs Dolečková a další. Čas od času tancují s námi - jsme za to rádi! Promítli jsme zde fotky a videa z dosud realizovaných akcí a nadhodili opatrně téma sekání souborů…
Zúčastnili se: Kdo měl ruce a nohy.

Masopust, únor.  foto ->
Jako součást spolkové činnosti jsme vzali také účast na maškarním bále v Benátkách. Místním jsme nic nenaznačili, vymódili jsme se a jeli. Vtrhli jsme na jejich sál velikosti kulečníkového stolu ponořili se do tanečních rytmů. Píseň střídala píseň, kapka kapku a než jsme se nadáli, jeli jsme domů. Vydařená akce!
Zúčastnili se: Hrdinovi, Benešovi, Hrdinovi II, Blažkovi.

Narozeniny, březen.   foto ->
Za svoji povinnost považujeme také přát ke kulatým narozeninám našim členům. Tentokrát to padlo na Mirka "Čolka" Dolečka. Na jeho super zorganizované a v příjemném prostředí kulturáčku v Petrovicích konané oslavě jsme zatančili a popřáli oslavenci - dlouholetému členovi souboru. Tak Čolku - do druhé půlky života všechno nejlepší!

Kola Šobes, duben.   foto ->
Jednou z nejpovedenějších akcí poslední doby byl pobyt na Moravě na jaře 2008. Výlet začal prohlídkou největšího křížového sklepa v Evropě v Příměticích. Prohlídka byla samozřejmě spojená s degustací. Naše další zastávka byla na krokodýlí farmě ve Velkém Karlově. Tu bychom na Moravě opravdu nečekali. Vyslechli jsme si spoustu zajímavostí ze života těchto dravců. Potom již následovalo tradiční posezení ve sklípku pana Fišera v Šandorfu. Opět jsme si zazpívali u vínka. Ráno ovšem probíhalo jinak než obvykle. Z Jardovy dodávky jsme vytáhli kola, dofoukali, zkontrolovali technický stav a vyrazili na cyklovýlet! Náš cíl - Nejkrásnější vinice Moravy -Šobes. Výlet začal hezky - zvlněnou krajinou mezi vinohrady s občerstvovnami, kde jsme povinně koštovali decánky. Pak to ale přišlo - Šobes. To není kopec - to je krpál jak na Sněžku. Po zdolání vrcholu začalo pršet a tak jsme velmi neradi zasedli v hospůdce na trase k pivku. Děvčatům ke kávě přinesli mlíčka v kořalkových sklínkách. Výlet jsme zakončili prohlídkou železničního mostu ve Znojmě, který projektoval známý architekt Eiffel.
Zúčastnili se: Blažkovi, Benešovi, Balášovi, Hrdinovi, Dolečkovi, Vackovi, Aleš Urban.

Nácvik, květen.   foto ->
Nedůležitější složkou fungování souboru je zkoušení a nácvik tanců. Vedoucí - Jarda Hrdina nás vždycky přivítá štamrličkou a pak se už jde na věc. Tady se zrovna jedná o nácvik s veterány před setkáním souborů Besedy v Mistrovicích. Můžeme říci, že starší tanečníci nic nezapomněli.

Setkání Č. Besed Mistrovice, červen.  foto ->
Největší akci Besedy předcházel nápad Jardy Hrdiny a dlouhý čas příprav. Byly obeslány všechny obce Pardubického kraje a pak se už jen čekalo.Přihlásilo se 7 souborů: Lukavice, Kamenec, Jablonné, Kostěnice, Třebovice, Bystré a Polička. Dlouho dopředu jsme vše chystali, zdobili hřiště a holky pekly koláče - bylo jich nachystáno asi 2500! Pak přišel den D. První hosté vytáhli Jardu z domu v bačkorách. Po mši za Besedu následoval společný oběd s představením souborů a zdravice hejtmana Pardubického kraje pana Tomana. Přípitek slivovicí Mirka Dolečka odstartoval bratření souborů. Po průvodu obcí jsme zatančili besedu - bylo nás 180 a bylo to bombastické! Ještě v průběhu veselice se přihlásili o další ročník přátelé z města Bystré.Bylo to opravdu hezké setkání.

Posezení u táboráku, červenec
Po setkání besed v Mistrovicích jsme se rozhodli zhodnotit a oslavit úspěch celé akce posezením a příjemným odpolednem u soudku pivka.Jarda přinesl masíčko,které vlastnoručně uplácával nad ohněm.Marek zacvičil synka v točení piva.Promítli jsme si CD z akce a potom jsme se již jen veselili a bratřili.Výborný barpult zabral Karel - ani jsem netušil,na co se dá popelnice použít.Ze šéfa Jardy ta nervozita myslím spadla definitivně až ten večer - předvedl nám vleže co to je absolutní relax!
Zúčastnili se: Hrdinovi, Blažkovi, Fadrní, Balášovi st., Svobodovi, Dolečkovi, Filipovi, Urbanovi, Benešovi, Jarča Vacková

Mohelnice, srpen.   foto ->
Již podruhé jsme byli pozváni zatančit na mezinárodní sraz karavanistů v kempu Mohelnice.Poslední zkouška před odjezdem se odehrála na zahradě u Hrdinů. Zatančili jsme, zazpívali jsme si karaoke a pobavili jsme se - tentokrát u vodní dýmky a domů jsme se vraceli pozdě v noci. Byl to hezky strávený letní den.
Zúčastnili se: Maříkovi, Zástěrovi, Hrdinovi, Benešovi, Filipovi, Blažkovi, Novotní, Dana Tejklová, Aleš Urban.
Zúčastnili se: Maříkovi, Zástěrovi, Hrdinovi, Benešovi, Filipovi, Blažkovi, Novotní, Dana Tejklová, Aleš Urban.

Sklípek, podzim, říjen.
Tradičně jsme vyrazili do sklípku.Bylo by to normální vinobraní nebýt cesty domů.Tentokrát jsme jeli přes Rakousko a tam jsme úplnou náhodou navštívili hrad Falkenstein.Vstupné jsme platili v korunách a výhled z hradu byl nádherný.Vzhledem ke krásnému počasí byl vidět i český Mikulov. Po prohlídce jsme si pod hradem udělali krásný piknik.
Zúčastnili se: Dolečkovi, Balášovi, Benešovi, Blažkovi, Láďa Svoboda, Jarda Hrdina

Sokolská akademie, říjen.   foto ->
Tančili jsme na Sokolské akademii v Hradci Králové jako zástupci starých tradic. Přivítala nás sestra sokolka z pořádající župy a přidělila nám šatnu. Poté jsme se rozptýlili po budově Sokola HK a zapřádali hovor s dalšími sokoly.Malý problém na závěr měli Balášovi,neboť si zavřeli klíče v autě. Museli tedy do Hradce nadvakrát.Za účast jsme obdrželi písemné poděkování.
Zúčastnili se: Doležalovi, Fadrní, Hrdinovi, Blažkovi, Dolečkovi, Maříkovi, Balášovi, Benešovi.

Červená Voda, listopad.   foto ->
Na Červenou Vodu jsme přijeli na pozvání Klubu čilých babiček. Tato skupina aktivních důchodkyň byla - jak se nám přiznala na letním setkání besed v Mistrovicích. Tančili jsme v místním kulturním domě. Po vystoupení si nás babičky vzaly do parády a nikdo z nás nezůstal chvíli sedět.Některé babičky jsou zvyklé tančit "chlapa" a tak chtěly tančit s našimi děvčaty, jak se přesvědčila například Verča Benešová. Na následné tancovačce bylo pěkně veselo. Cestou domů jsme ještě navštívili "na žízeň" Podskalák na Studeném za velké radosti Verči, která měla horečku.
Zúčastnili se: Balášovi (Kudrnkovi), Balášovi (Obilní), Hrdinovi, Zástěrovi, Blažkovi, Svobodovi, Chejnovští, Benešovi a Rysovi j.h.

Divadlo, listopad.   foto ->
Hezkou tradicí se stalo pořádání divadelních představení Benátčanů u nás v Mistrovicích. Tentokrát si herci museli napřed vyhrnout závěje sněhu z parkoviště a pak se již mohli šminkovat čertovské tváře. Představení bylo jako vždy pěkné a bylo odměněno bouřlivým potleskem.

2009

Ples Mistrovice, leden.    foto ->
Na plesy chodíváme běžně, ale tentokrát to bylo hned dvakrát jiné. Za prvé jsme tentokrát poprvé(!) na našem plesu vystupovali s předtančením a co je ještě důležitější-poprvé jsme prezentovali před vesnicí náš nový tanec na motivy podorlických písní. Po vystoupení, jež jsme zakončili samozřejmě "u kapek" jsme se ještě na bále pobavili a protočili se v kole.
Zúčastnili se: Maříkovi, Doležalovi, Dolečkovi, Benešovi, Fadrní, Vinklerovi, Balášovi, Blažkovi, Hrdinovi jako konferenciéři.

Zabíjačka, únor.    foto ->
Nejen tancem besedník živ jest.Z bosse Jardy občas vypadne nestandardní nápad,který stojí za to.Tentokrát vymyslel,že u nich doma uspořádáme zabíjačku.Sešli jsme se v pátek po obědě a dali se do toho.Každý přiložil ruku k dílu,každý se nacpal k prasknutí a ještě jsme to se řezníkem prokládali destilátky. I když se nám vinou kluzké podlahy jeden člen (Milan) málem přizabil,tak jsme si troufli pro řezníka dát besedu.Potom jsme pobesedovali u masíčka a s výslužkami spokojeně mazali domů.
Zúčastnili se: Hrdinovi, Blažkovi, Balášovi, Benešovi, Maříkovi, Dolečkovi, Svobodovi, Urbanovi, Fadrní, Filipovi,Tejklovi.

Předtančení Šedivec, únor.   foto ->
Další předtančení - tentokrát opět s pásmíčkem jsme absolvovali na Šedivci. Při nástupu na sál jsme zjistili ,že nás je téměř více než platících diváků ale nám to nevadilo - i kdybychom tančili jen pro pořadatele. Opět jsme se po vystoupení zdrželi na bále a někteří i soutěžili v přestávkách v klání na parketu.
Zúčastnili se: Maříkovi, Benešovi, Hrdinovi, Balášovi, Blažkovi, Vinklerovi, Fadrní.

Benátky - kácení máje.   foto ->
Tentokrát při příjezdu opět pršelo - jako vždy. Jako vždy na začátku přestalo. Po příjezdu se Čolek polil kávou a tak se čistilo. U májky nás místní paní uvítala chlebem a solí a také občerstvením všeho druhu. Opět jsme prošli za modré oblohy vesnicí a vystřihli náš taneček. Opět pohoda.
Zúčastnili se: Hrdinovi, Balášovi, Doležalovi, Blažkovi, Šárka Maříková, Benešovi, Dolečkovi, Marek Fadrný.

Zámek Letohrad, červen.    foto ->
Byli jsme pozváni zatančit v zámecké zahradě v Letohradu v rámci staročeských trhů. O našem souboru se dověděl pořadatel pan Langr poté,co jsme jako soubor shlédli divadelní představení Orgasmus bez předsudků pořádané právě p.Langrem.Tančili jsme na louce před mnoha známými,což velmi znervóznělo Karla Filipa jenž vystupoval na domácí půdě.Po vystoupení jsme se rozběhli po trzích abychom vystoupili za hodinu ještě jednou - měli jsme docela úspěch.
Zúčastnili se: Fadrní, Hrdinovi, Benešovi, Balášovi, Blažkovi, Maříkovi, Filipovi, Dolečkovi.

Láďovy kulatiny, červen.   foto ->
Další kmenový člen slavil kulaté narozeniny. Láďova čtyřicítka nás donutila nacvičit oslavné písně, které jsme předem nacvičovali - poslední zkouška se odehrála na parkovišti před hospodou těsně před odjezdem. Láďa byl precizně připraven - polní stan a točící se pašík toho byly důkazem. Pěkně jsme poseděli a zazpívali si u kytar. Oslavenec nám předvedl trik s pliváním ohně. A ani noční chlad nám nevadil. Zúčastnili se: Benešovi, Dolečkovi, Balášovi, Blažkovi, Filipovi, Hrdinovi.

Krchleby, červenec.   foto ->
Další vystoupení proběhlo na slavnosti Otvírání studánek v Krchlebách. Tančili jsme před početným publikem. Po vystoupení jsme se stavili na nedaleké rozhledně, kde byla slavnostně doražena lahvinka slivovičky. Po návratu jsme ještě poseděli v hasičárně na návsi v Mistrovicích u křapáčových hodů. Konala se totiž u nás pouť.
Zúčastnili se: Hrdinovi, Novotní, Filipovi, Dolečkovi, Fadrní, Maříkovi, Benešovi, Balášovi a poprvé také dětská kolona!!

Bystré, červenec.    foto ->
Velmi jsme se těšili na setkání se starými známými na festival České besedy do Bystrého. Domácí splnili slib a pozvali nás všechny z Pardubického kraje k sobě do města. Opět začalo pršet a opět se mraky rozešly - déšť jsme přečkali exkurzí v místním kostele. Dále nás průvodkyně zavedla do ševcovského muzea. Na místním hřišti jsme se představili a opět hromadně zatančili. Místní ZUŠ předvedli působivé představení Šachy a před odjezdem jsme si ještě od podlahy zatančili. Pěkné!
Zúčastnili se: Hrdinovi, Benešovi, Dolečkovi, Balášovi obilní, Balášovi kudrnkovi, Maříkovi, Fadrní, Blažkovi, Svobodovi, Chejnovští, Filipovi, Zástěrovi, Novotní, Urbanovi, Jirka Fajt, Marie (Dolečková), Viktor Svoboda, Jarča (Hricinová).

2010

Ples leden.   foto ->
Opět jsme zamířili na ples k nám do Mistrovic. Ačkoliv to nikdo nedomlouval, přišla většina besedníků v zeleném. Byl to takový lesnický ples.Co tak asi tito tanečníci měli kapičkovat? Samozřejmě zelenou! Mimo našeho stolu se k nám při tanečních kreacích připojovali i další besedníci sedící na sále.

Zkouška u Hrdinů - duben    foto ->
Intenzivně jsme nacvičovali Podorlické tance a tak když nebyl zrovna volný sál v hospodě, uchýlili jsme se domů k Hrdinům.Tentokrát ad A:Dana vše pojala honosněji a ad B: Pardubice hrály finále extraligy. Zkoušeli jsme tedy doma v obýváku. I tam jsme tedy mezi sedačkou a linkou točili tanečky. Mimochodem-Pardubice samozřejmě vyhrály!!!
Zúčastnili se:
Hrdinovi, Maříkovi, Balášovi, Blažkovi, Dolečkovi, Benešovi, Fadrní

Lensedly-rekord, květen    foto ->
Z vesničky Lensedly jsme byli požádáni o spoluúčast na vytvoření rekordu v počtu tanečníků besedy. Součástí slavnosti byly takzvané Máje-po našem kácení máje. Obyvatelé vesnice byli nachystáni na hosty,kteří korzují po vsi a hostí je klobáskami, jídlem a pitím všeho druhu.U domečků jsme také tančili a zpívali-zkrátka pohoda. Potom jsme došli k budově hasičárny a současně kultůráku ,kde jsme se museli řádně zaregistrovat a vyfasovali jsme mašličky účastníků. Rekordu bylo samozřejmě dosaženo a na závěr místní pokáceli májku. Více bylo řečeno ve zpravodajství České televize.
Zúčastnili se:
Chejnovští,Svobodovi, Balášovi, Blažkovi, Fadrní, Hrdinovi, Benešovi, Maříkovi, Zástěrovi, Doležalovi, Dolečkovi, Novotní, dětská kolona

Cyklovýlet Potštejn, Litice - duben    foto ->
V sobotu v půl osmé ráno jsme se sešli na tradičním místě u kostela s odhodláním podat heroický sportovní výkon.Řetězy byly promazány,pneumatiky nahuštěny a tak jsme mohli vyrazit. Počasí přálo,trasa byla hezká,prostě idylka.Cesta ubíhala,občerstvovací stanice fungovaly a tak jsme vesele šlapali do pedálů.Drobné problémečky nastaly, když jsme na závěr zabloudili,prodírali se lesnímporostem a trasa nebyla 40 km ale rovných 60!!! Výlet ovšem u závěrečného piva U Novotnů přesto vyzněl kladně.
Zúčastnili se:
Dolečkovi, Maříkovi, Balášovi, Blažkovi, Hrdinovi, Filipovi,

Brumbárov 6/10   foto ->
Opět jsme byli pozváni na Otvírání studánek do Brumbárova-osady mezi lesy a poli. Tentokrát jsme si odbyli premiéru nového tanečku. Za strašlivého dusna a vedra se nám myslím tanec povedl. Jak by ne,když jsme před odjezdem naposled zkoušeli u Balášů za kostelem na zahradě. I zvedačky nám vyšly. Návštěva rozhledny a pouťové křapáče v hasičárně u nás na návsi byly jaksi tradičně povinné.
Zúčastnili se:
Maříkovi, Balášovi, Hrdinovi, Blažkovi, Dolečkovi, Filipovi, Fadrní, Benešovi, Maruška Junková

Brumbárov 6/10   foto ->
Opět jsme byli pozváni na Otvírání studánek do Brumbárova-osady mezi lesy a poli. Tentokrát jsme si odbyli premiéru nového tanečku. Za strašlivého dusna a vedra se nám myslím tanec povedl. Jak by ne,když jsme před odjezdem naposled zkoušeli u Balášů za kostelem na zahradě. I zvedačky nám vyšly. Návštěva rozhledny a pouťové křapáče v hasičárně u nás na návsi byly jaksi tradičně povinné.
Zúčastnili se:
Maříkovi, Balášovi, Hrdinovi, Blažkovi, Dolečkovi, Filipovi, Fadrní, Benešovi, Maruška Junková

Setkání v Kamenci - červen   foto ->
Uteklo to jako voda a my jsme byli pozváni na třetí ročník setkání souborů České besedy Pardubicka. Tentokrát nás pozvali do vesničky Kamenec. Po přivítání klasickou slivovičkou jsme mohli obdivovat krásný Obecní úřad s malým sálem a klubovnou hasičů plnou vítězných trofejí. Část souboru vyrazila na mši a zbytek se vydal do soukromého muzea tzv.“stabiláků“. Jde o stařičké motory, které majitel pozbíral po šrotištích a které všechny udržuje ve funkčním stavu. Nejvíc nadšený a v jiném světě se cítil Láďa Beneš, který se o podobné věci velmi zajímá. Po obědě jsme už pod vedením hejtmana Radko Martínka vyrazili na místní hřiště. Musím říct, že místní areál je nádherný a že jsme si trošku závistivě povzdechli (i v kontextu s místním OU). Taneček se povedl a pak jsme se ve vražedném vedru ji jen bratřili a tančili-a také konzumovali. V pozdním odpoledni jsme vyrazili v dobré náladě opět domů. K dalšímu ročníku jsme pozváni do Kostěnic-takže za rok nashledanou!
Zúčastnili se:
Balášovi kudrnkovi, Svobodovi, Chejnovští, Jirka Fajt s Maruškou Junkovou, Urbanovi, Balášovi obilní, Doležalovi, Benešovi, Hrdinovi, Filipovi, Novotní, Zástěrovi, Maříkovi, Jarča Vacková s Viktorem Svobodou, Fadrní, Dolečkovi, Blažkovi a Karel Halbrštát jako starosta.

Přívrat 8-10   foto ->
 

Podskalák 9-10   foto ->
 

Znojmo 9-10   foto ->
 

Utín 9-10   foto ->
 

Posvícení Mistrovice   foto ->
 

Splnění 2010   foto ->
 

2011

Bál leden   foto ->
 

Benátky   foto ->
 

Výlet Adam    foto ->
 

Farmářské slavnosti Slavětín   foto ->
 

Narozeniny Petrovice foto -->>

 

Připomínky k obsahu: Česká beseda Mistrovice Copyright © 2013      Zhotovil jamaca : jamaca@centrum.cz - technické připomínky.   Partnerský web:  CC Šumperk